סדנאות DIY

החיים הובילו אתכם להיות עורכי דין, מסתבר שאתם מאוד טובים בעריכת דין אבל, אתם מרגישים מידי פעם שמשהו חסר לכם ואתם לא מצליחים לשים במדויק את האצבע על הדבר הזה שחסר לכם. כל כך קל להישאב לתוך השגרה היומיומית שלנו ולא לעצור ולשאול את עצמנו כל מיני שאלות חשובות. מרבית בני האדם בין אם הם מאוהבים בשגרת יומם ובין אם לאו, חוזרים עליה מידי יום ולא יושבים להביט לרגע מהצד על חייהם.

כל זה נמשך עד שפתאום אתה מתעורר ומרגיש שאם לא תתבל את חייך בדבר חדש יהיה לך קשה להמשיך. סדנאות DIY מביאות ניחוח נעים של פתרון לעניין. הן יגרמו לך להיזכר איך תמיד אמרו לך שיש לך ידי זהב ולא עשית עם זה שום דבר. במאמר הזה אני מבקש לעורר בכם את הצד היצירתי השקט שלכם שמשווע להתעורר. בואו נעיר אותו יחד.

 

סדנאות DIY – חשיפת הצד היצירתי

סדנאות DIY מנגישות לכם תחומי יצירה רבים ומגוונים והן מתאימות לכל אדם בעל חושים יצירתיים וזוג ידיים שאוהבות ליצור ולבנות דברים. תוכלו להתנסות בצורפות, בעיצוב צמחים בבית, בעבודה בעץ, ברקיחת מוצרים קוסמטיים, בציור בטכניקות שונות ועל משטחים שונים, עבודה עם בדים שונים, פיסול ועוד.

המגוון הגדול של תחומי היצירה מאפשר כמעט לכל אחד למצוא את עצמו באחת הסדנאות הנהדרות הללו.

 

סדנאות DIY למבוגרים

סדנאות DIY מתאימות לשכבות גיל שונות מגיל 3 ומעלה. בתחום הסדנאות למבוגרים מדובר בדרך כלל בסדנאות מאוד ממוקדות וקצרות. מדובר בסדנאות שיש להן מטרה, שמבקשות לחשוף את המשתתף לתחום היצירה הספציפי בכדי שיוכל להבין האם זה הדבר שהיה רוצה להכניס לחייו. במידה וכן, הוא יוכל להירשם לקורס שלם וארוך וליהנות על בסיס קבוע מיצירה מהנה בתחום שמאתגר ומרגש אותו. על פי רוב את סדנת ההמשך הוא יחווה עם ספק אחר ולא עם מנהלי סדנאות ה- DIY.

 

סדנאות DIY לכל המשפחה

ספקי סדנאות DIY מאפשרים לכם לחוות את הסדנאות יחד עם משפחתכם. תוכלו לייצר מוצרים שימושיים בטכניקות יצירה משתנות ולקחת אתכם ערכה אותה עשיתם במשך 3 שעות של סדנה בלבד. מדובר בחוויה מהנה לכל המשפחה, מגיל 3 ועד גיל 120 כמו שאומרים. הסדנאות לכל המשפחה מתמקדות בדרך כלל בהכנת מוצר שימושי מחומרים שונים ובטכניקות שונות.

 

על מה אתם חולמים

יש מי שיגידו לכם שחלומות זה רק לילדים ואם אתם מרשים לעצמכם לחלום, אז משהוא בכם עוד לא התבגר עד הסוף. באופן אישי, אני ממש לא מסכים עם אמירה זו והיא מעידה יותר מכל דבר אחר אולי, על הקיבעון אליו ניתן להיגרר מתוך חיי השגרה היומיומיים. מותר לחלום ועוד יותר מכך, מותר לנסות ולהגשים חלומות. סדנאות DIY מאפשרות לכם לגעת במימוש החלום או לפחות, להבין האם זה האקס פקטור שיפלפל את חייכם

ויביא עמו את ניחוח הריגוש שהיה חסר לכם. סדנאות אלה נותנות לכם טעימה אינטנסיבית, מקצועית ומאוד מהנה, ממנה תצאו עם תוצרים שיספרו לכם כנראה משהו על עצמכם.

 

סדנאות DIY – טעימה קטנה של חלומות

כדי שתדעו מה אתם עשויים למצא כשתלכו לחפש בגוגל סדנאות DIY, להלן רשימה והסבר קצר על סדנאות DIY המבוקשות ביותר:

  • עיצוב הבית עם צמחים – סדנה שתחשוף אתכם לסוקולנטים שהם צמחים מיוחדים לעיצוב הבית. בסדנה תלמדו ליצור גינות פנים ביתיות עם הצמחים יוצאי הדופן הללו.
  • פיסול ברשתות מתכת – בעיני זו אחת מסדנאות DIY היצירתיות והמקסימות ביותר. בעזרת רשת מתכתית תלמדו ללא שום ידע מוקדם, לפסל וליצור פסל חלול וקל משקל בעיצוב שאתם בוחרים.
  • ציור על חלוקי נחל – הנה עוד סדנת DIY מיוחדת ויצירתית מאוד. חלוקי נחל יפים מטבעם ולכן, הם מהווים חומר מעניין ליצירה. מדובר בחומר מעט מתעתע אבל, בעזרת הדרכה מקצועית תלמדו לצייר ולצבוע חלוקי נחל והתוצאה – מרשימה, יצירתית ומיוחדת מאוד.
  • סדנת צורפות – סדנה מפתיעה שתוכיח לכם שניתן לעצב ולייצר תכשיט, בזמן קצר מאוד ובאמצעים שקל יחסית לעבוד אתם וכל מה שצריך, זה בעיקר דמיון.
  • יצירת מוצרי טיפוח אישיים – סדנת DIY שמיועדת לנשים שבינכם. סדנה שתפגיש אתכן עם חומרם טבעיים ובריאים לעור הפנים. בסדנה תלמדו לרקוח מוצרי טיפוח לעור באמצעות שילובים של חומרים טבעיים שונים בהתאמה אישית.

 

3 שעות בתוך בועה

סדנאות DIY פועלות על פי רוב בפורמט של 3 שעות סדנה. ההתכנסות אל תוך עולם היצירה והאינטנסיביות החיובית של הסדנה יגרמו לכם להרגיש בקטע הטוב ביותר שרק יכול להיות, שנכנסתם ל- 3 שעות בתוך בועה. אין שום דבר מעבר לדמיון, לעבודת הידיים ותהליך היצירה. זה המקום לנשום עמוק ולחוות רגעים שונים לחלוטין משגרת היומיום.

 

הכי קרוב לבריאה

בדתות שונות נהוג לומר, שהרגע בו אדם נמצא ביצירה של דבר כלשהו, הוא הרגע שבו האדם נמצא בקרבה הכי גדולה לבריאה ולבוראו. משהו בתהליך היצירה מתקשר היטב לעולם הרוחני שלנו. כשאדם יוצר הוא יוצא מעורו וממנהגי היומיום שלו, הוא נמצא באזור חדש, במקום של שקט, במרחב שמאפשר לו להתנתק מהכל ולהיות נאמן לדמיון ולהוצאת רעיון יצירתי מהכוח אל הפועל.

סדנאות DIY מאפשרות לכם את המרחב הכל כך חשוב הזה לנשמתכם.

 

חיים רק פעם אחת

תחלמו, תפנטזו ואל תפחדו לחפש את הדרך להגשים את החלום או הפנטזיה שלכם. חיים רק פעם אחת וכדאי מאוד להרגיש את תחושת הסיפוק מכך שעשינו את מה שתמיד רצינו. אחרת, האופציה השנייה היא תסכול מכך שלא הגשמנו את עצמנו עד הסוף.

מכיוון שמדובר בתהליך של יצירה והוא בהחלט לוקח זמן, רוב הסדנאות הן של 180 דקות אולם, ניתן למצא סדנאות קצרות יותר של 90 דקות בלבד. מדובר בסדנאות פחות מורכבות, לכל המשפחה, שהמטרה יותר מהכל זו הפעילות המשפחתית ולא התוצר היצירתי.

יצירה איננה בשום צורה עניין של גיל ולהגשים חלום אף פעם לא מאוחר מידי. לא משנה בני כמה אתם, צאו לגלות את הכישרון שלכם או להגשים את חלומכם היצירתי.

אפשר למצוא סדנאות DIY במקומות רבים ומגוונים מקיבוצים בהם חיים אמנים רבים ועד מרכזים קהילתיים  ובתים פרטיים של אמנים שפותחים סדנאות.

התשובה חד משמעית כן. מנהלים נדרשים לחשיבה יצירתית בתנאי סביבה משתנים כמעט בכל יום ולכן, סדנאות שעוסקות ביצירה עשויות להפרות את החשיבה היצירתית ולפתוח זוויות מבט חדשות על דברים באופן כללי.