סדנאות

אם גם אתם שוברים את הראש כדי לחשוב שוב על דרך להעביר את אחר הצהריים עם הילדים, אם אתם רוצים לתכנן ערב מהנה לילדתכם ולחברות הכיתה שלה, או אם יום ההולדת של הילד או הילדה שלכם מתקרבים ואתם מחפשים סדנא מתאימה – הגעתם בדיוק לכתבה הנכונה. תכנון ערב חברתי לילדים ונוער הכולל סדנא מצריך בחירה נכונה של פעילות, של מפעיל טוב, וגם תכנון נכון של התקציב שלכם.

אספנו עבורכם כמה רעיונות לסדנאות שיכולים להיות מהנים ואפילו מאוד, לתת גם ערך מוסף לכלל המשתתפים ובכתבה הבאה גם נציין עבורכם למה כדאי לשים לב בבחירת הסדנאות וגם במהלכם, אל תשכחו להודות לנו אחר כך. בהצלחה!

 

האם כדאי לכם להביא מפעיל לסדנא או לערוך אותה בעצמכם?

זו שאלה שהתשובה עליה אישית עבור כל אחד ואחד. אם אתם אוהבים להדריך, מתחברים בקלות לילדים, יש לכם הרבה סבלנות ואורך רוח וגם אין לכם כל כך אפשרות להוציא סכום כסף גדול עבור אותו אירוע – אנחנו חושבים שלגמרי תוכלו לערוך את הסדנא בעצמכם.

בחרו תחום שאתם בקיאים בו ומחוברים אליו, כמו צילום, איפור או אופנה, והכינו מראש מה אתם עומדים להגיד, מה הם שלבי העבודה ולאילו מצרכים תזדקקו לשם כך, כמו מוצרי איפור שונים או פלייליסט שירים מוכן מבעוד מועד.

מצד שני, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לשלם עבור הבאת סדנא ליום ההולדת או לאירוע אחר הצהריים, ואתם ממש לא אנשים של הדרכה, בפרט של ילדים, אנחנו חושבים שהאפשרות השנייה תהיה עבורכם טובה הרבה יותר. זכרו כי בדרך כלל בחיים, צריך לבחור בין נוחות לבין חיסכון כלכלי מסוים, אם כי לא תמיד להביא סדנא משמעותו "לבזבז" הרבה כסף, נפרט על כך בהמשך.

 

מאני מאני מאני, מה התקציב שלכם?

אם החלטתם להביא מפעיל או מפעילה עבור עריכת הסדנא אז ובכן, כסף משחק תפקיד חשוב בכל העניין, בין אם נרצה ואם לא. עלות של סדנא יכולה להיות יקרה לא מעט, אם כי שווה את ההשקעה. הגדירו לעצמכם סכום כסף שאתם מסוגלים לעמוד בו ושאתם מוכנים להשקיע בו למטרת האירוע, והשתדלו לדבוק בו עד כמה שאפשר כשאתם מבררים על אפשרויות של סדנאות שונים ועם מפעילים שונים.

זכרו כי במידה ומפעיל מסוים לוקח עבור הסדנא שלו סכום כסף גדול יותר, אין זה אומר בהכרח שהוא טוב או איכותי יותר ממפעיל אחר שיבקש מכם מחיר נמוך יותר. עם זאת, קחו בחשבון שעלות של סדנא כוללת עלות דלק ונסיעות של המפעיל, כיסוי חומרי הגלם בהם הוא משתמש לסדנא ואמורה לספק לו בסופו של דבר משכורת מכובדת לסוף החודש.

 

שאלו את עצמכם מה הוא אופי המשתתפים בסדנא?

לא כל סדנא תתאים לכל ילד או ילדה, שהרי בחירת הפעילות צריך להתאים לאופי הילדים, לגילאים שלהם ולקונספט של האירוע. אם אתם מתכננים יום הולדת חגיגי לילד או לילדה שלכם, עם מספר רב של משתתפים וחברים מכל מיני מעגלים, ומרבית האורחים באירוע אוהבים לזוז, ייתכן כי מסיבת ריקודים תהיה הפתרון האידאלי עבורכם.

מצד שני, אם תרצו לתכנן ערב בנות אינטימי לילדה שלכם ולחברותיה המצומצמות, אנחנו חושבים שכדאי לכם ללכת דווקא על סדנת איפור אישית בה המפעיל יוכל לשים את הדגש על כל אחת ואחת ולהעניק להן את תשומת הלב המרבית.

שאלו את ילדיכם איך הם ירצו לחגוג את יום ההולדת, או מה תהיה הדרך הטובה ביותר עבורם לבלות את אחר הצהריים עם כל החברים שלהם, ויחד איתם הגיעו לבחירה משותפת של נושא הסדנא. אספנו עבורכם כמה רעיונות לסדנאות יום ההולדת.

 

סדנת ריקודים ליום ההולדת

במידה והילד או הילדה שלכם אוהבים לזוז, בכל פעם שמתנגן שיר ברקע הם מתחילים לרקוד וגם החברים שלהם בעלי אותו תחביב – סדנת ריקודים תהיה מצוינת עבורכם. ערכו סדנת ריקודים, בהם תוכלו ללמד את הילדים, או שהמפעיל ילמד, את סגנונות הריקוד השונים כאשר תדגימו כל אחד מהם בעזרת ילד או ילדת יום ההולדת ועם שיר עדכני ותתנו לילדים להתנסות בצעדי הריקוד החדשים שלמדו.

לאחר שהילדים למדו שיטות ריקוד שונים מכל מיני תקופות ובעזרת שירים מגוונים, תוכלו לערוף מסיבת ריקודים עם כל אלו, ולקנח עם מסיבת ריקודים בסגנון חופשי – "פרי סטייל". סדנה כזו תעודד את בריאות הגוף והנפש של כלל המשתתפים בה, תחזק את הביטחון העצמי ואת היצירתיות שבבחירת צעדי הריקוד החופשיים וגם תגבש ותשחרר את כל אורחי המסיבה.

 

יום הולדת עם סדנת טיק טוק

אם תרצו לקחת את סדנת הריקודים שפירטנו עליה מקודם צעד אחד קדימה למאה העשרים ואחת – סדנת טיק טוק היא הטרנד הכי פופולארי היום בקרב ימי ההולדת. ברשת החברתית המדוברת כל אחד יכול להעלות סרטוני שירה או ריקוד שלו באורך של עד 60 שניות ולשתף אותם עם כלל חבריו, ואפילו לערוך אות כך שיערוך "דואט" עם רקדנים אחרים או עם כוכבי רשת מפורסמים.

מפעיל או מפעילה שיערכו את סדנת הטיק טוק ילמדו את כל המשתתפים בה, בהדרכת ילד או ילדת יום ההולדת, איך מצלמים סרטון בצורה הטובה ביותר, מה עושים כדי להיות מקורים וחדשניים ולא פחות חשוב – איך נמנעים מבריונות ברשת ומדווחים עליה.

לאחר מכן כל אחד יוכל לצלם בעצמו סרטון טיק טוק בהתאם לכל השיטות והטיפים שלמד בסדנא ואפילו לחזק את הביטחון ואת העמידה מול מצלמה תוך כדי. כמו כן, חשוב לשים לב שהורי הילדים המשתתפים בסדנא מסכימים לכך ומודעים אליה.

 

סדנת סטיילינג

מי מאיתנו היום לא נהנה מסיבוב שופינג, מהכרה של טרנדים חדשים בעולם האופנה ומקריאת טורי אופנה במגזינים השונים? טוב, אולי לא כולם, אבל רבים האנשים שאופנה משמשת כתחביב המרכזי שלהם, וכך גם של ילדים ובני נוער.

בסדנת הסטיילינג המפעיל יוכל ללמד את המשתתפים בה, בהדגמה על כלת או על חתן יום ההולדת את שיטות הסטיילינג השונות, איך מזהים טרנד חדש ואפילו איך מכתיבים אחד, מה הם שילובי הצבעים המחמיאים ביותר ואיך ניתן "למחזר" לוקים שונים של בגדים.

לאחר מכן כל אחד או אחת יוכלו להרכיב לעצמם מראה כולל מבגדים, נעליים ופריטי אופנה נוספים שיהיו מפוזרים בחלל החדר במגוון מידות וצבעים וגם לצעוד על מסלול תצוגת האופנה שיוכן קודם לכן, כאשר כל החברים מריעים לדוגמנים ולדוגמניות ומחמיאים להם.

סדנה כזו תעודד גם היא, את הביטחון העצמי של המשתפים, תחזק את דימוי הגוף של הילדים וגם תגרום לפירגון הדדי בין כולם, תוך כדי שהם מתגבשים ונהנים.

 

העיקר זו החוויה

לא משנה באיזה סדנה בחרתם, האם שכרתם מפעיל או שהדרכתם את המשתתפים בסדנה בעצמכם, שימו לב לאורך כל הסדנא שהאווירה נעימה ומכבדת ושהמפעיל (או אתם בעצמכם) מתנהג בסבלנות.

בכל סדנא, העיקר היא החוויה החיובית של המשתתפים בה והכלים שהם צברו במהלכה, וכן שימו דגש על הגיבוש, ההנאה, החיוכים, הפירגון והשיתוף לאורך כל הפעילות, הרי זה לא כך משנה אם הילדה ההיא התלבשה בצורה לא כך אופנתית, או שתנועות הריקוד של הילד לא כל כך משתלבות עם צלילי השיר. אל תשכחו לנסות להנות גם בעצמכם, שיהיה בהצלחה!

ובכן, הכל תלוי במצב שלכם וברצונות שלכם – הבאה של מפעיל כרוכה כמובן בתשלום, ואם אתם מעדיפים לחסוך כסף, ואתם אוהבים להדריך ילדים – תוכלו להסתדר לגמרי לבד. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא תקציב מסוים על הסדנא, מה שיחסוך לכם זמן וכאב ראש – מפעיל יעשה עבורכם לגמרי את העבודה.

לכל סדנא יש מחיר מעט שונה, תלוי בחומרים הדרושים אליה ובמכשירים שהיא דורשת. כמו כן, כמות המשתפים ואורך הסדנא משפיע גם הוא על המחיר, כמו גם עלות הדלק והנסיעות של המפעיל או המפעילה.

שאלו את עצמכם ואת ילדיכם מה הוא אופי האירוע המתוכנן, ולפיו בחרו את הסדנא שתתאים בצורה מיטבית – האם תרצו לערוך אירוע אינטימי או דווקא כזה המוני ורועש? כמו כן, בחרו בסדנא שתתאים לתקציב שלכם ולרצון של ילד יום ההולדת – ישנן סדנאות טיק טוק, ריקודים, אופנה, ועוד רבות.

הקפידו במהלך הסדנא על אווירה נעימה, מהנה ומגבשת של כלל המשתתפים, ועל סבלנות מצידכם וגם מצד המפעיל. התמקדו בעיקר וביצירת חוויה חיובית לכל הילדים והילדות, והשתדלו לתת תשומת לב שווה לכולם.