סדנת טאידאי

אם הבן או הבת שלכם חוגגים יום הולדת עוד כמה שבועות, אם אתם שוב מחפשים מה לעשות באחר צהרים פנוי, או אם פשוט אתם רוצים לקבל השראה לזמן איכות עם אחד הילדים, יש לנו רעיון מצוין בשבילכם – הכנת חולצות טאי דאי. דרך הכנת החולצות לא רק שהילדים יוכלו להתגבש, ליהנות בינם לבין עצמם וגם יחד אתכם כמובן, הם גם יזכו להכין מוצר מוגמר ממש בעצמם.

הסדנא תגרום לילדים וילדות שלכם לפתח את היצירתיות, להפעיל את הדמיון, ובעזרתם גם להוסיף לעצמם בגד נוסף ומיוחד למלחתה שלהם. סדנאות "עשה זאת בעצמך" פופולאריות מאוד ולא בכדי, שהרי הן מסייעות לילדים שלנו להעריך את העבודה העצמית ואת ההשקעה הכרוכה בהכנת מוצרים כאלו. אז אחרי ששכנענו אתכם להזמין סדנת טאי דאי, הבאנו עבורכם את כל הפרטים שכדאי לכם לדעת בנוגע לכך, בהצלחה!

 

מה זה בכלל טאי דאי?

טאי דאי היא טכניקה לצביעת בדים שונים שהגיעה מיפן. תחילה צובעים את הבד, ועל ידי קשירות של הבד עם חוטים, ניתן ליצור דוגמה על הבד, שחוזרת על עצמה, ומכאן שמה של השיטה –  TIE DIY – לצבוע ולקשור. הדוגמה תחזור על עצמה בדרך כלל בגדלים ובעומקים שונים לאורך הבד. הטרנד התחיל בשנות ה- 60, אך הוא תמיד היה פופולארי, בקרב צעירים ומבוגרים כאחד, וגם בזמננו הוא עכשווי מתמיד.

 

מה יוצרים בסדנת הטאי דאי?

כפי שציינו כבר, הטכניקה עובדת על בדים, ולכן בסדנא כלל המשתתפים יוכלו לצבוע כל מה שירצו, בתנאי שהחפץ כולל בד כמון. לכן ניתן לצבוע בשיטת הטאי דאי על חולצות, על גרביים, על כריות, על תיקים ואפילו על מפות. בקיצור – אפשר להפליג עם הדמיון לגמרי לאן שתרצו, הן בבחירת הצביעה שתהיה על הבד, והן בבחירת המוצר שעליו תצבעו.

 

למה כדאי להביא מפעיל לסדנת הטאי דאי?

טאי דאי היא טכניקת צביעה שניתן ליישם אותה על תיקים, על בדים שונים ובעיקר על חולצות. כדי לעשות אותה בעצמכם וגם להדריך ילדים וילדות תוך כדי, ולהסביר להם את שלבי ההכנה, נדרשים ידע, גישה לילדים והרבה סבלנות.

אנו ממליצים לכם לשכור מפעיל או מפעילה שיעשו את העבודה בשבילכם, כי לפעמים אכן כדאי להזמין בן אדם שבקיא בתחום, כזה שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר, יחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש, ויוודא שכל הילדים והילדות נהנים במאה אחוז וגם יוצאים על חולצה מקושטת כהוגן.

 

למה חשוב לשים לב בבחירת המפעיל לסדנא?

כמו בכל הזמנת מפעילים לסדנאות שונות, בין אם לימי הולדת, ובין אם לסתם אחר הצהריים נחמד, מומלץ ואף חשוב לבדוק שהמפעיל מעביר סדנאות באותו תחום ושהוא בקיא בו. כי לא משנה אם אתם רוצים להזמין מפעיל לסדנת טאי דאי, או לסדנת אופנה, נרצה לשלם לבעל מקצוע שיודע מה הוא עושה.

חפשו המלצות על אותו מפעיל שאתם מעוניינים בו או בררו עם לקוחות קודמים של אוותו אחד, וודאו שהוא אכן יודע את העבודה. בשיחת הטלפון שלכם עם המפעיל, בדקו את הצעת המחיר שלו ביחס למפעילים אחרים, ובדקו שאכן עלות הסדנא כוללת הבאה של כל חומרי הגלם.

קחו בחשבון שהזמנה של מפעיל ספציפי שגר יחסית רחוק ממקום מגוריכם, תעלה לכם יותר משום שהמחיר צריך לכלול גם את עלות הנסיעה והדלק של המפעיל או המפעילה. כמו כן, נרצה לבחור במפעיל שישים דגש על כלת או על חתן יום ההולדת, אם יש כאלה, שיתרום לאווירה נעימה וכיפית בסדנא, ושיסביר לכלל המשתתפים את הוראות ההכנה בסבלנות ותוך הנאה.

 

אחרי שבחרנו מפעיל, מה עושים?

מעולה, בחרתם מפעיל או מפעילה לסדנת הטאי דאי – אפשר לסמן וי כבר על משימה אחת בצ'ק ליסט שלכם. כעת וודאו עם המפעיל שהוא מביא את כל הצבעים שאתם מעוניינים בהם, ותאמו איתו על איזה חפץ הולכים לצבוע בסדנא – על חולצה, על תיק או על שמלה? כדאי לוודא מראש אם המפעיל מביא את כל החפצים הללו מראש, לדוגמה חולצה לבנה נקייה שעליה ניתן לצבוע, או שכל אחד ממשתתפי הסדנא מתבקש להביא איתו ליום ההולדת או לערב הגיבוש חולצה מהבית? כמו כן, אם מדובר ביום הולדת, הדגישו למפעיל את החשיבות על לשים את הדגש על כלת או על חתן השמחה, ואם מדובר בערב גיבוש רגיל, תאמו ציפיות עם המפעיל לגבי האווירה שחשובה לכם – לשים לב לכל הילדים והילדות, להפעיל גם את הילדים השקטים יותר, ליצור אווירה מכבדת, וכן הלאה.

 

ואם בכל זאת תרצו להכין חולצת טאי דאי בעצמכם

בחרתם לא להביא מפעיל או מפעילה  לסדנא, ולהסביר בעצמכם לילדים כיצד מכינים את החולצה המגניבה ביותר שתהיה להם בארון הכנו עבורכם מדריך קצר עם שלבי ההכנה, תהנו. ראשית, דאגו לצבעי בד, ניתן להשיג אותם בכל חנות יצירה, בצבעים הרצויים. כמו כן, הביאו איתכם מזלג, גומיות, קערה, וכמובן – חולצה. (אפשר לדאוג לכל פריט אחר שעשוי מכותנה).

קודם כל, פרשו את הבגד והניחו במרכזו את המזלג. לאחר מכן, סובבו את המזלג, כך שהבד ילך ויתלפף סביבו לאט לאט. לאחר שסובבתם את כל הבד, עד שנוצר מעין "שבלול', הדקו עם הידיים את הצורה שנוצרה, ומתחו עם גומיות את ה"שבלול", כך שהבד לא יזוז ימינה או שמאלה וממש יישאר במקום. שפכו לקערה צבע בד, כמות מכובדת ממנו, יחד עם ליטר מים פושרים, ואז התחילו לערבב עד שתיווצר עיסה אחידה.

ערבבתם כמו שצריך? מעולה, עכשו הגיע הזמן להניח את הבגד עם הגומיות בקערה, ולהשקיע אותו עד שיגיע לתחתית שלה. חכו עשר דקות, ואם תרצו – תוכלו לשפוך לקערה גווני צבע נוספים ולחכות עשר דקות נוספות. לאחר שחיכיתם בסבלנות, הוציאו את הבגד והניחו אותו להתייבש בשמש בערך כשעה. לאחר שעה, ששוב חיכיתם בסבלנות, הוציאו את הגומיות מהבגדים והניחו את הבגד לייבוש בחוץ. תיהנו, ובהצלחה!

טאי דאי היא טכניקת צביעה וקשירה על בדי כותנה בחולצות, בתיקים, או בפריטים אחרים, שניתן לעשות אותה בקלות בבית, והיא משדרגת כל מוצר לאופנתי יותר.

בסדנא כל המשתתפים ילמדו כיצד מכינים את הפריט המסוים על פי הטכניקה שהמפעיל הסביר, יתנסו בהכנה של מוצרים שונים, יפתחו את הדמיון ואת היצירתיות שלהם, וגם יתגבשו בינם לבין עצמם. בסיום בסדנא כל אחד ייצא עם מוצר מוגמר שיוכל לקחת איתו הביתה כמזכרת מהסדנא.

אם תרצו להסביר בעצמכם לכלל המשתתפים את טכניקת הצביעה, ויש לכם סבלנות לכך – מצוין. תוכלו להביא גם מפעיל שיעשה עבורכם את העבודה, תמורת תשלום כלשהו. המפעיל בקיא בטכניקה, יודע לעבוד עם ילדים וגם להסביר בצורה סבלנית ונינוחה, כך שתוכלו רק לצפות מהצד ולחייך.

מבין כל סדנאות הגיבוש ויום ההולדת, סדנא כזו תהיה ייחודית, מרעננת, ומקורית. המשתתפים בסדנא לא יזכו רק לחוות הכנה של מוצר שלא מכינים בדרך כלל ביום יום, אלא גם לצאת עם פריט אופנתי שישדרג כל מראה בפשטות ובקלילות.